2020’de Netflix İçin En İyi VPN Seçenekleri

Dünyanın en popüler film izleme platformlarının başında Netflix geliyor. Türkiye dahil olmak üzere dünya genelinde milyonlarca abonesi bulunan platform, açıldığı ülke pazarlarına özel içerikler üreten bir dev olarak penetrasyonunu hızlandırıyor. Ancak her güzel şey gibi bu platformun da bir sınırı bulunuyor. 

Türkiye’de aboneliği bulunan kişiler platformun diğer ülkelerdeki içeriklerine maalesef ki erişemiyor. Bu yazımızda yayın servisinin içeriklerine bölge kısıtlaması olmadan nasıl erişebileceğinizi anlattık ve Netflix için en iyi VPN servislerinden bahsettik.

Neden Tüm Netflix İçeriklerine ve Kataloglarına Erişemiyorum?

netflix-amerika-izle

Platformun ülkelere göre farklı içeriklere sahip olmasının aslında basit bir cevabı var. Lisans anlaşmaları. Eğer bir dizinin ya da filmin yayın hakkın farklı bir şirketin elindeyse şirket bu içeriği platformuna ekleyemiyor. Platformun kendi dizisi olan Orange is the New Black iyi bir örnek.

Her ne kadar dizi orijinal içerik olsa da Türkiye’de yayın hakları Digitürk’te olduğu için platform, Türkiye’de bu dizinin tüm sezonları yayınlanamıyor. Dizilerin sezonları ancak lisans süresi dolduğunda platforma dahil ediliyor. Bu da platformun içeriğinde ülkelere göre farklılıklar meydana gelmesine neden oluyor.

Bu içeriklere erişebilmek için o içeriğin olduğu ülkeden platforma giriş yapmak gerekiyor ve bu da ancak VPN bağlantısı ile yapılabiliyor. Üstelik platformun sofistike güvenlik önlemleri nedeniyle her hizmet bu imkanı sunmuyor. O nedenle platformun farklı ülkelerdeki içeriklerine erişebilmek için alacağınız servise titizlikle karar vermeniz gerekiyor.

Netflix İzlemek İçin VPN Kullanmak Şart mı?

Aslına bakarsanız platformun Türkiye içeriklerine erişmek için bir VPN bağlantısına ihtiyacınız bulunmuyor. Platforma üyelik alarak Türkiye içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Fakat hali hazırda bir aboneliğiniz varsa kütüphanenizin kapsamının oldukça kısıtlı olduğunu da mutlaka fark etmişsinizdir. Yayın servisi dünyaya açıldıktan sonra tüm ülkelerdeki içerik kapsamını çeşitlendirmeye çalışsa da hiçbir ülkede Amerika’da bulunan içerik çeşitliliği bulunmuyor.

Platformun ülkelere ve hedef kitlesine yönelik yeni yapımlar çıkarması maalesef yeni içerikleri keşfetme gereksinimini de ortadan kaldırmıyor. Film, TV şovları, diziler ve hatta belgeseller ülkemizde de yeterli çeşitliliğe sahip olmadığı için yayın platformu ile çalışan uygulamaların kullanımı gündeme geliyor.

Örneğin Netflix Amerika platformunda 2000’e yakın dizi ve 4000’e yakın film bulunuyor. Platformun İngiltere’de ise toplamda 5982’den fazla içeriği mevcut ve en geniş katalog bu ülkede. Ülkemizde ise bu sayı yaklaşık olarak 4000 civarında. İçerik sayılarına baktığımızda farklılıkların çok büyük olduğunu görüyoruz. Bu içeriklere erişmenin yolu ise platformun güvenlik duvarını aşabilen servisin kullanımından geçiyor. Netflix için en iyi VPN uygulamalarının belli başlı özellikleri olması gerekiyor.

İçerikleri izlediğimiz cep telefonları, televizyonlar ve tabletlerde internet bağlantısı gerektiğinden ve IP adresimiz algılandığından coğrafi kısıtlamalara maruz kalabiliyoruz. Üstelik bu durum yalnızca bize özgü de değil, lisans hakları nedeniyle ülke içeriklerine yalnızca o ülkede yaşayanlar erişebiliyor. Dememiz o ki bu sorun aslında yalnızca Türkiye’yi değil tüm dünya ülkelerini yakından ilgilendiriyor.

ExpressVPN ile Netflix Bölge Kısıtlamasını Kaldır >

Tüm VPN Programları Netflix’te Çalışır mı?

Hali hazırda kullanılan programların tamamın platformun global içeriklerine erişilmesini sağladığını söyleyemeyiz. Her servis kendine has özelliklere sahip olacak şekilde farklı talepleri karşılamak amacıyla dizayn edilmiş olabilir.

Bazı programlar “en iyi VPN programı” olarak lanse edilmesine rağmen yayın platformuna erişim için gerekli özelliklerle donatılmadıklarından etkisiz kalabilirler. Netflix için en iyi VPN seçimi yaparken beklentilerin doğru değerlendirilmesi ve beklentileri karşılayacak seçimlerin yapılması gerekiyor.

Yayın servisi dünyaca ünlü büyük bir şirket olarak içeriklerinin telif haklarını korumak için oldukça katı uygulamaları devreye sokuyor. Birçok programı engellemeyi başaran platform verdiği akış hataları ile kullanıcıları çılgına çevirebiliyor.

Fakat teknoloji gelişiyor ve şirketler de hizmet kapsamlarını sürekli güncelliyor. Netflix için en iyi VPN programları hem sunucularını hem de IP adreslerini sürekli güncellediği için sistemsel açıkları yakalamaları mümkün oluyor. Doğru servisi seçebilen kullanıcılar için ise platformdaki tüm içeriklerine erişmek mümkün oluyor.

ExpressVPN Netflix İçin En İyi VPN >

Yeri gelmişken küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Netflix için en iyi VPN servisleri hakkında bilgi aktaracağız ancak önerilerimizden farklı bir servis seçimi yapacak olduğunuz takdirde, servislerin sunucu ağına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Bir servisin hangi ülkelerde sunucularının olduğunu öğrenmeden yapacağınız seçimler istediğiniz ülkenin platformun içeriklerine erişmenizi engelleyebilir. Örneğin bir servis düşünelim, Amerika haricinde dünyanın tüm ülkelerinde sunucuları olsun ve Netflix erişim kısıtlılığını kaldırsın.

Bu programı kullanarak platforma bağlanabilirsiniz ancak platformun Amerika içeriklerine erişemezsiniz. Bu bilgiyi de sunduktan sonra Netflix için en iyi VPN servisleri hakkında detay verebiliriz.

VPN ile Netflix Amerika İçeriklerine Nasıl Erişebilirim?

Aslında VPN kullanarak Amerika ya da diğer ülke içeriklerine erişmek sizin için çok kolay bir işlem olduğu gibi çok karmaşık ve zorlu bir süreç de olabilir. Çünkü burada kullandığınız servisin özellikleri deneyiminizi belirliyor. İyi ve yüksek çözünürlüklü bir yayın deneyimi için kullandığınız hizmetin yayın servisinin güvenlik duvarını aşabilmesi, hızlı olması ve güvenli olması gerekiyor.

ExpressVPN-Netflix-İçin-En-İyi-VPN-Amerika.jpg

Biz sizin için hazırladığımız adım adım uygulama rehberinde ExpressVPN’i kullandık. Üstelik ExpressVPN ile sadece Amerika içeriklerine değil aynı zamanda İngiltere ve Hollanda gibi farklı ülkelerdeki içeriklerine de erişebilirsiniz.

 1. Amerika içeriklerine erişebilmek için öncelikle servisin sitesinden uygulamanın kullandığımız platformuna uygun versiyonunu indirdik ve hesabımızla kolay bir şekilde giriş yaptık.
 2. Daha sonra sunucu listesinden Amerika’da bulunan sunuculardan bir tanesine bağlandık.
 3. Bağlantımız tamamlandıktan sonra yayın servisinin internet sitesine hesabımızla giriş yaptık.
 4. Türkiye’de bulunmayan içerikleri herhangi bir problem yaşamadan içerikleri izlemeyi başardık.
 5. Benzer bir şekilde İngiltere’de bulunan sunuculara bağlandığımızda ise yine başarılı bir şekilde İngiltere içeriklerine eriştik.

Netflix için En İyi VPN Programları

Sevgili okurlarımız, geldik en çok merak edilen ve en can alıcı konulara. Bildiğiniz ve az önce bizim de belirttiğimiz üzere abonelik alınarak kullanılabilen tüm programlar platformun içeriklerine erişilmesini sağlamıyor. Dolayısıyla Netflix için en iyi VPN servisini bulmak yeterli gelmiyor. Tercih ettiğiniz uygulamanın yayın servislerinin güvenlik duvarını aşamadığı takdirde coğrafi kısıtlardan kurtulmak da mümkün olmuyor. Daha önce detaylı ve tarafsız incelemelerini yaptığımız servisler arasından 3 tanesi, içeriklere erişim konusunda öne çıkıyor.

1. ExpressVPN

ExpressVPN-Netflix-için-en-iyi-VPN

“Sadece işini yapan VPN” sloganının hakkını veren servislerden olan ExpressVPN, Netflix için en iyi VPN seçeneklerinin başında geliyor. Uygulama internette güvenliğinden emin olmak ve yasaklı sitelere girip erişim engellerini aşmak isteyen kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Sınırsız hız vadeden servis, 94 ülkede 3000’den fazla sunucuya sahiptir. Servis kullanıcılarına 7 gün 24 saat canlı destek sunmakta ve kolay kullanımı ile de beğeni toplamaktadır.

ExpressVPN kullanarak IP adresi gizlenebilir, veriler çok güçlü bir şekilde şifrelenebilir, sınırsız bant genişliği sayesinde yüksek hızda internet deneyimi yaşanabilir. Elbette yasaklı sitelere de yine bu servis sayesinde güvenli bir şekilde erişim sağlanabilir. Oldukça hızlı bir bağlantı imkânı sunan program kullanıldığında ultra HD yayınlar dahi kesintisiz bir şekilde izlenebildiği için seyir keyfi maksimuma çıkarılabilir.

ExpressVPN-Netflix-İçin-En-İyi-VPN-İngiltere

Program abonelerine Kill Switch yani acil anahtarı özelliği de sunmaktadır. Bu özellik sayesinde sunucu bağlantısı kopsa dahi IP adresinin ifşa olmaması adına internet bağlantısı da eş zamanlı kesilmektedir. Abonelerinin gizlilik gereksinimine çok dikkat eden servis, torrent siteleri ve bahis siteleri gibi yasaklı sitelere girmek isteyenlerin beğenisini de kazanmaktadır.

ExpressVPN ile Kesintisiz Netflix Deneyimi>

ExpressVPN abonelerine hizmetlerinden memnun kalınmadığı takdirde 30 gün içerisinde iade yapmaktadır. Abonelik paketlerini de farklı ihtiyaçlar ve bütçeler doğrultusunda planladığı için abonelerinin avantajlarını arttırmaktadır.

Asıl konumuza dönersek Netflix için en iyi VPN servisleri arasında ExpressVPN’in de yer aldığını net bir şekilde ifade edebiliriz. Yurt dışındayken de platformun Türkiye içeriklerine ulaşmak ve Türkiye’deyken Amerika içeriklerini izlemek de bu servis ile oldukça konforludur. Üstelik sadece Amerika değil aynı zamanda İngiltere gibi tüm ülkelerin kataloglarına erişim sağlayabiliyorsunuz.

ARTILAR:

 • Kullanabileceğiniz En Hızlı VPN Servisi
 • Farklı Ülkelerin Netflix İçeriğine Erişim
 • 7/24 Müşteri Hizmetleri
 • 30 Gün Para İadesi
 • Geniş Çaplı Platform Desteği
 • Katı Kayıt Tutmama Politikası
 • Gelişmiş Güvenlik Önlemleri

EKSİLER:

 • Rakiplerine Göre Daha Pahalı Olması


2. NordVPN

nordvpn-netflix-izle

NordVPN Netflix içeriklerine erişmek isteyenleri fazlasıyla memnun eden programlardan bir tanesi. Panama merkezli firma kurulduğu 2012 yılından bu yana yaptığı atılımlarla ve sağladığı müşteri memnuniyeti ile ön plana çıkmayı çoktan başardı. Yasaklı sitelere girmek, erişim engellerini aşmak ve internette anonim kalmak gibi ihtiyaçların hepsine yanıt veren program, 50’den fazla ülkede sunucular barındırıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Brezilya, Arjantin, Birleşik Krallık, Almanya, Hollanda, Fransa, Japonya ve Türkiye dahil olmak üzere toplamda 50’den fazla ülkede sunucusu bulunan serviste aynı zamanda bant genişliği sınırı da bulunmuyor. 5600’den fazla sunucuya sahip olan servis, yüksek güvenlik arayışında olanlar kadar yayın servisi içeriklerine erişmek isteyenlere de hitap etmektedir.

NordVPN hem bilgisayarlardan hem tabletlerden hem de cep telefonlarından erişilebilir, tek bir abonelik alanlar 6 cihazda da bu abonelikten yararlanabilir. Hedef kitlesine bütüncül bir yaklaşımla hizmet veren NordVPN kullanıcıya Özel IP, çift VPN , Onion over VPN ve Ultra hızlı televizyon sunucuları ek özellikleri ile de dikkat çekmektedir.

NordVPN ile Netflix Amerika İçeriklerini İzle >

NordVPN sunduğu tüm avantajlara ek olarak Amerika içerikleri dahil olmak üzere birçok farklı ülke içeriğine ulaşmayı da sağlar. Üstelik tüm bu içerikleri en hızlı internet bağlantısıyla kullanıcılara ulaştırmayı da başarır. VPN ile yayın servislerini izlemek isteyenler, NordVPN programı tercihlerinden kesinlikle pişman olmayacaklarını ifade edebiliriz.

Maksimum güvenlikle ve şaşırtıcı bir hızla platformun tüm içeriklerine erişebileceğiniz NordVPN servisini inceleyebilirsiniz. Farklı bütçelere ve ihtiyaçlara uygun abonelik paketleri arasından seçim yaparak siz de NordVPN ile internette özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz. Sunduğu deneyim sayesinde Netflix için en iyi VPN uygulamaları listesi arasında NordVPN bulunduğu yeri fazlasıyla hak ediyor.

ARTILAR:

 • Geniş Sunucu Ağı
 • Farklı Ülkelerin Netflix kataloglarına erişim
 • 7/24 Müşteri Hizmetleri
 • SmartPlay Teknolojisi
 • Aynı Anda 6 Farklı Cihazdan Kullanım
 • Katı Kayıt Tutmama Politikası

EKSİLER:

 • Ayrık Tünelleme Özelliğinin Yer Almaması
 • 1 Aylık Üyeliğin Pahalı Olması


3. Surfshark
netflix-icin-surfshark

14 kütüphaneye diğer bir deyişle platformun 14 farklı ülkedeki yayınlarına erişilmesini sağlayan Surfshark, Netflix için en iyi VPN servisleri arasındaki yerini koruyor. Yalnızca tek bir abonelikle sınırsız cihazda programı kullanmak mümkün ve servisin 61’den fazla ülkede 1000’den fazla sunucusu bulunuyor.

Acil kapatma anahtarı özelliği sayesinde Surfshark ile yasaklı sitelerde dolaşılsa dahi kimlik ifşa olmuyor. Çünkü internet bağlantısı da eş zamanlı kesiliyor. Gizliliği ayrıcalıktan ziyade hak olarak tanımlayan Surfshark, kullanıcılarının veri şifreleme süreçlerine de büyük bir incelikle yaklaşıyor. Servis şifrelemesinde AES-256-GCM şifreleme metodunu kullanan program aynı zamanda IP adresi gizleme, Kamuflaj Modu ve Gizli DNS gibi güvenlik protokolleri ile abonelerinin memnuniyetini arttırıyor.

“Her şey tamam peki ya hız nasıl?” derseniz, bu konuda da Surfshark’ın oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Neticede söz konusu yayınları sorunsuz bir şekilde izlemekse Surfshark yine beklentileri karşılıyor. Dolayısıyla Netflix için en iyi VPN servisleri listemizde yer alıyor.

Surfshark Sitesine Git >

Asıl konumuza dönersek içerik lisansları gereği coğrafi engellemeler olsa da Surfshark kullanıcılarını bu engeller durduramıyor. Surfshark ile Amerika içerikleri dahil olmak üzere diğer kütüphanelere de erişim sağlanabiliyor. Bildiğiniz üzere bir erişim engelini aşmak tek başına yeterli gelmiyor, zaman zaman hız problemleri yaşanabildiğinden ve bağlantı stabilitesi bozulabildiğinden kullanıcı deneyimi düşüyor.

Ancak yaptığımız incelemeler sonucunda Surfshark ile içeriklerine yüksek çözünürlükle ulaşılabildiğini ifade edebiliriz. Popüler yayın servislerini kesintisiz kullanabileceğiniz Surfshark programını siz de test edebilirsiniz.

ARTILAR:

 • Whitelister Özelliği
 • Farklı Ülkelerin Netflix İçeriğine Erişim
 • Aynı Anda Sınırsız Cihazda Kullanım
 • 7/24 Müşteri Desteği
 • Türkçe Dil Desteği

EKSİLER:

 • Rakiplerine Göre Daha Yavaş Olması
 • Statik IP Kullanması
 • Bazı Ülkelerin Netflix Kütüphanesine Erişilememesi


Netflix Ücretsiz VPN Servisleri ile İzlenebilir mi?

Birçok kullanıcı servislere ekstra para ermek istemiyor ve bu nedenle ücretsiz VPN servislerini tercih ediyor. Ücretsiz servislerin hemen hemen hepsi Amerika ya da diğer ülke içeriklerine erişebildiğini öne çıkarsa da aslında bunun pek doğruluk pay yok. Ayrıca bu servisler Amerika içeriklerine erişmenizi sağlasa bile biz bazı nedenlerden dolayı pek kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Ücretsiz VPN servisleri kullanıcılara sınırsız bant genişliği sağlamıyor. Birçok servisin ücretsiz kullanıcılara sunduğu en yük bant genişliği 10 GB civarında. Bu sınır yüksek çözünürlüklü yayınları izlemek için oldukça kısıtlı. Full HD olarak izlediğiniz ortalama bir film bu kotanın yarısından fazlasını harcamanıza neden oluyor.

Ücretsiz servislerin bir diğer özelliği ise genellikle kısıtlı sayıda protokole sahip olması. Bu nedenle bağlantınız her zaman güvende olmayabilir, yavaş olabilir, bilgisayarınız tarafından desteklenmiyor olabilir ya da bulunduğunuz ülke tarafından kısıtlanıyor olabilir.

Tüm bunlar birer ihtimal ve bu ihtimallerin görülme şansı pek düşük değil. Bu problemleri yaşamamak eve izlediğiniz içeriğin keyfini çıkarmak için ücretli servisleri tercih etmeniz gerekiyor.

ExpressVPN-Netflix-İçin-En-İyi-VPN-Hata

Bu servislerin bir diğer özelliği ise kullandıkları IP adresleri ve bu IP adresleri platform tarafından kara listeye alındığında ekrana proxy hatası ya da VPN hatası mesajı geliyor. Netflix hata kodu 7111-5059 ekrana geldiğinde hizmetinizin Netflix güvenlik duvarını aşamadığını söyleyebiliriz.

Çok sayıda kullanıcının aynı IP üzerinden yayın servisinin internet sitesini ziyaret etmesi güvenlik yazılımlarını devreye sokuyor. Bu IP adresleri kara listeye alınıyor ve bu IP ile servise bağlanan kullanıcılar içeriklere erişemiyor. Ancak ücretli VPN servisleri geniş IP ağı nedeniyle güvenlik duvarını geçerek içeriklere erişmenizi sağlıyor.

Bir diğer sorun ise her ne kadar yayın içeriği ile alakalı olmasa da güvenlik. Çünkü ücretsiz VPN servisleri güvenlik konusunda şüpheli. Üstelik bu kullanıcı kaydı tutmakla kalmıyor aynı zamanda uygulamalarda da Kill Switch gibi çeşitli güvenlik önemleri bulunmuyor. İşte bu gibi özelliklere sahip olan servisler Netflix için en iyi VPN uygulamaları arasında yer alıyor.

Sonuç Olarak

Yayın servisine üyeliğiniz varsa bazı istisnalar dışında dünyanın herhangi bir yerindeyken doğru programı seçmeniz halinde istediğiniz kütüphanelere erişebilirsiniz. Platform IP adresinizi kontrol etse ve üçüncü taraf veri tabanındakilerle karşılaştırsa da önerdiğimiz servisler ile Netflix izleme konforunu yaşayabilirsiniz. Önerilerimizde yer alan Netflix için en iyi VPN servislerinin aynı zamanda oldukça güvenilir olduğunu bilmelisiniz. Türkiye’de çalışan en iyi VPN programları için incelememize bakabilirsiniz.

Ücretsiz servisler size ilk etapta cazip gelebilir ancak temel görevlerini yapamazlar. Oldu da bağlantı kuruldu diyelim, sundukları hız da maruz bıraktıkları reklamlar da sizi bezdirebilir. Bu nedenle hem kendiniz hem de sevdikleriniz için en güvenli yöntem olan bu programların tam sürüm aboneliklerini almanızı öneriyoruz. Bu şekilde konforunuzu arttırabilir ve internetin özgürlüğünü doyasıya yaşayabilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

   Leave a reply