2020’de Çalışan En İyi Torrent Siteleri


Bu yazımızda sizlere en iyi torrent siteleri hakkında bilgi aktaracağız. “En iyi torrent siteleri hangileri” ve “Torrent indirme siteleri için en iyi VPN programları hangileri?” gibi soruları da yanıtlayacağız. Keyifli okumalar dileriz.

En yeni filmler, en çok sevilen oyunlar, en yeni şarkıların adresi torrent siteleri ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılıyor. Torrent film izlemek isteyenler kadar farklı içeriklere erişmek isteyenlerin de gözdesi olunca konu hakkında soru işaretleri de artıyor.

Torrent Nedir? Nasıl Kullanılır?

torrent-nedir
Popüler oyun, müzik, film ya da programların ücretsiz indirilme yöntemlerinden biri olarak bilinen torrent; aslında dosya paylaşımı yapılmasını sağlayan bir araçtır. Yalnızca bilgisayarlardan değil cep telefonlarından da kullanılabilen bu araç kişiden kişiye dosya paylaşılmasını sağlar.

Yapılan indirmeler sunuculardan değil dosyayı bilgisayarında bulunduran kişilerden gerçekleştirilir. Bu nedenle sistem peer-to-peer (P2P) özellik taşır.Torrent kullanımı oldukça yaygın olsa da belirli dezavantajlarının da olabileceğinin unutulmaması gerekiyor.

Tüm bunların dışında IP adresiniz hem o anda sizinle aynı dosyayı indiren kişiler hem de dosyaları paylaşan kişiler tarafından görüntülenebiliyor. Daha önceki yazılarımızda IP adresinin içerdiği konum bilgilerinden bahsetmiştik.

Bu nedenle herhangi bir şekilde indirme yaparken mutlaka VPN bağlantınız açık olmalı. Bunun yanı sıra Avrupa’da birçok ülke ve Amerika peer-to-peer paylaşımlar konusunda oldukça hassas ve kullanıcılara bu konuda ağır yaptırımdan uygulayabiliyor. Bu nedenle özellikle bu ülkelerde bulunan kullanıcıların indirme yaparken mutlaka VPN kullanması gerekiyor.

ExpressVPN ile Güvenli Şekilde Torrent İndir >

En İyi Torrent Siteleri

Günümüzde internette torrent dosyası indirebileceğiniz ya da magnet link ile indirme yapabileceğiniz birçok site bulunuyor. Bizlerde bu sitelerin en popülerlerini ve en çok tercih edilenleri bir araya getirdik.

1. The Pirate Bay

the-pirate-bay-logo

Dünyanın en iyi ve en çok tercih edilen siteler arasında ilk sırada The Pirate Bay geliyor. Hem en çok içerik sunan hem de çok tartışılan site olma özelliği de yine The Pirate Bay’e ait. 2003 yılında kurulan platform içeriklerin anında indirilmesini destekliyor ve 3 milyondan fazla indirilebilir içerik barındırıyor. Site kullanıcıları için magnet link desteği de sağlıyor.

Film, dizi, uygulama, e-kitap ve müzik gibi çeşitli içerikleri kullanıcılarıyla buluşturan The Pirate Bay, Türkiye’de yasaklı. Sadece Türkiye’de değil Arjantin, Danimarka, Çin, Fransa, Almanya, Rusya ve İspanya gibi ülkelerden de siteye doğrudan giriş yapılamıyor. Dolayısıyla The Pirate Bay’e girmek isteyenlerin IP adreslerini değiştirmesi gerekiyor.

Bu siteye girerken de IP adresi değiştirme sürecinde en güvenli yöntem olan VPN kullanımını öneriyoruz. Unutmayın, The Pirate Bay güvenilirlik açısından üst düzeyde olsa da internette anonim kalma gereksinimini ortadan kalkmıyor. İçeriklere erişim noktasında sorun yaşanmasa dahi dikkatli gözlerin takibine takılmamak için önlem almak gerekiyor.

2. Zamunda.net

zamunda-logo

Zamunda, Bulgaristan merkezli bir sitesidir. Türkiye’deki internet kullanıcıları tarafından da sıklıkla tercih edilen site KickAssTorrents sitesinin kapatılması ile birlikte popülerleşmiştir. Dünya geneline bakıldığında Zamunda’nın lider P2P siteler arasında yer aldığı söylenemez, yine de en iyi torrent siteleri arasında yer alır.

Sitede leech yapan kullanıcıların üyelikleri iptal edildiği için sitede ölü torrent yok denecek kadar azdır. Zamunda oldukça geniş bir içerik sunduğu için en iyi torrent siteleri arasında gösterilmektedir. Sitede üyelik yılın belli dönemlerinde açılabiliyor. Zamunda’nın oldukça güçlü bir kategori sistemi de bulunuyor. Dolayısıyla istediğiniz içeriklere erişmek için sistemli adım attığınız takdirde işleriniz hızlanabiliyor.

3. RARBG

RARBG-LOGO

2008 yılında faaliyetlerine başlayan RARBG en iyi torrent siteleri listelerinin değişmez isimlerinden olmayı başarıyor. Sürekli güncellenen ve en yeni içerikleri kullanıcıları ile buluşturan RARBG farklı ülkelerde yasaklanan sitelerden birisi.

Binlerce aktif kullanıcısı olan ve seed oranı ile dikkat çeken site, zaman zaman reklamlarla kullanıcılarını sıkabiliyor. Hızlı erişilebilen kategorizasyon sistemi sayesinde kullanıcı deneyimini maksimuma çeken siteye bağlanmak için dahi VPN gerekebiliyor.

4. 1337x

1337X-logo2-300x133

1337x; haftanın, ayın ve hatta yılın en popüler torrentlerini listelemek isteyenlerin adresidir. Dünya genelinde yüksek bilinirliğe sahip olan site, 2007’den bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. 1337x dünyada en iyi torrent siteleri arasında yer alanlardan bir tanesi.

En güvenli siteler arasında da gösterilen 1337x; Avusturya, Avustralya, Birleşik Krallık ve İrlanda gibi konumlarda yasaklanmıştır. Anında indirmeyi desteklemese dahi sunduğu güvenlikle açığı kapatmaktadır. 1337x genellikle film, oyun, müzik, uygulama, anime, belgesel ve yetişkin içeriklere erişmek isteyenlerin gözdesidir diyebiliriz. Ana sayfasında arama çubuğu bulunan platformda trend dosyalar ve en çok indirilenler de ayrı bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır.

5. Torrent Mafya

Torrent-Mafya-logo

Torrent Mafya, Türkiye’de yer alan en iyi torrent siteleri arasında gösteriliyor. Kaliteli içerikleri ve kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutan tasarımı ile dikkat çeken Türk sitesi birçok kullanıcısından tam not alıyor.

Site oyun, program, film, dizi, uygulama ve çeşitli medya içeriklerini kullanıcılarına sunuyor. Sitede admin desteği ise oldukça başarılı, kullanıcıların yaşadığı sorunlar hızlı bir şekilde çözülebiliyor. Sitede Türkçe dublaj ve orijinal dil seçenekleri ile film izlenebiliyor. Altyazılar aktif ya da pasif hale getirilebiliyor. Orijinal dilindeki içerikler Türkçe altyazılarla takip edilebiliyor.

Yapılan yorumların bir sınıflandırılması olması gerektiğini vurgulayan site yöneticileri, istek kategorisinin kullanılması konusunda oldukça net bir tavır sergiliyor. Platformun genişlemesi için indirilen torrentlerin seed edilmesi de yine yetkililer tarafından önemle belirtiliyor.

6. Torrent Downloads

torrent-downloads

Kapsamlı veri tabanı ve çeşitli içeriklerle kullanıcılarına içerik indirme imkânı sunan Torrent Downloads en iyi torrent siteleri arasında yer alıyor. Basit ancak detaylı bir ara yüze sahip olan sitede indirmek istenen içerikler zahmetsiz bir şekilde  bulunabiliyor. Dosyaları yorumlama ve aynı zamanda puanlama seçeneğinin sunulması bu sitenin kullanıcılarının daha az bozuk dosya ile karşılaşmasını sağlıyor.

Sunulan tüm artılara ek olarak, sitede kullanıcılar arama çubuğu modülünü de kullanabiliyor. Gelişmiş arama özelliği entegre edilen sitede yükleme tarihi, dosya boyutu, seeder sayısı ve bağlantı kalitesi verileri gösteriliyor. Dünya genelinde kullanıcısı olan Torrent Downloads’ı siz de deneyebilirsiniz.

7. Zooqle

Peer-to-peer paylaşım dünyasına adım atmak için en iyi alternatiflerden biri de Zooqle’dur. Veri tabanında yaklaşık 4,6 milyon içerik barındıran sitede oyunlar, filmler, videolar ve yazılımlar yer alıyor. Oldukça popüler bir site olan Zooqle kullanıcı deneyimine verdiği önem ile tanınıyor. Oldukça kolay kullanılabilen ara yüze sahip olan site giderek gelişen bir platform olma özelliğine de sahip.

Zooqle listeleme tarzı, giderek çeşitlenen içerikleri ve detaylı bildirimleri ile de memnuniyeti arttırıyor. Site üzerinde en çok seed edilen, en popüler olan ve yeni eklenen içerikler listeleniyor. Ana sayfasında gelişmiş arama motoru da bulunduğu için kullanıcılar istedikleri içeriklere saniyeler içerisinde erişebiliyor.

8. Torlock

torlock-logo1

En iyi torrent siteleri listemize girmeye hak kazanan platformlardan biri de Torlock. Dünya genelinde milyonlarca kişinin tercihi olan site, çok sayıda doğrulanmış dosya barındırır. Site oldukça sade ve kullanışlı bir arayüz tasarımına sahip.

Müzik, yazılım, film, resim, dizi ve yetişkin içerikleri bulunan sitede en popüler içerikler listelenmektedir. Toplamda 7 milyonu aşkın içerik barındıran Torlock genelde diğer sitelerde bulunmayan içeriklere sahip olmasıyla tanınıyor. Tüm popüler indirmeleri Top 100 listesinde kullanıcılarına sunan Torlock, sahte içerikleri tespit eden kullanıcılarına ödeme yapıyor. Her ne kadar Torlock güvenli olsa da yasaklı içerikler barındırabiliyor. 

9. Demonoid

demonoid-logo

En popüler BitTorrent siteleri arasında Demonoid de bulunuyor. 2003 yılında piyasaya sürülen Demonoid 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip güvenli bir platform olma niteliği taşıyor. Kullanıcılarına uygulama, film, dizi, e-kitap, oyun ve müzik gibi içeriklere erişim imkânı sunan Demonoid anında indirmeyi destekliyor.

Demonoid sitesinde yaklaşık 1 milyon indirilebilir içerik bulunuyor. Siteye doğrudan üyelik gerçekleştirilemiyor ancak kullanıcı talebi doğrultusunda davetiye alınabiliyor. Siteye ilk girildiğinde VPN kullanmayan internet kullanıcılarını dikkat çekici bir uyarı karşılıyor.

Demonoid siteyi ziyaret eden kullanıcının IP adresini algılıyor, hangi ülkeden bağlandığını bildiriyor ve VPN bağlantısı kullanmasını öneriyor. Hem reklamların azaltılması hem de güvenliğin sağlanması adına indirme yapılırken VPN programına gerek duyulduğu gerçeği bu sitede bir kere daha karşımıza çıkıyor.

Torrent Siteleri Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

torrent-sitesi-secerken-dikkat

İnkâr etmek yersiz, torrent için site seçimi yaparken oldukça dikkatli olunması gerekiyor. Yasalar gereği birçok hükûmet bu siteleri yakından takip ediyor. Hatta bu takip güçlenerek en iyi siteleri dahi piyasadan bir anda silebiliyor.

Bu sitelerde kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler de bulunabildiği için seçim yaparken dikkatli olmak önem kazanıyor. Bu seçimi yaparken sitenin kuruluş yılı sizin için önemli bir gösterge olmalıdır. Bu tür bir platform kullanmadan önce seçtiğiniz sitenin yorumlarını okumanızı öneriyoruz.

Türk torrent siteleri, tamamı olmasa da birçoğu, yanıltıcı reklam kullanabilmekte ve bilgisayarınıza zarar verebilecek içerikler sunabilmektedir. Yurt dışı sitelerinde de durum farklı değildir. Bu nedenle gerçek kullanıcı yorumlarına önem vermeniz faydanıza olacaktır.

Bu sitelerde yer alan dosya sayısı da sizin için önemli bir kriter olarak ön plana çıkmalıdır. Siteler kullanıcı sayısı ve paylaşılan dosya sayısı ile kaliteleri hakkında ipucu verirler. Paylaşım değeri yani seed’i yüksek sitelere öncelik verebilirsiniz. Onaylanmış torrent sayısını da kontrol etmeyi unutmayınız.

Torrent Kullanmak İçin VPN Programı Gerekli mi?

torrent-icin-vpn-secimiDünyanın en çok kullanılan dosya transfer protokollerinden biri olan torrent eski yıllardaki kadar güvenli değil. Bu platform üzerinden yasa dışı bir dosya indirme yapılmasa da birçok hükûmet tarafından takip edilebiliyor.

Bu siteler yalnızca erişime yasaklı içeriklere erişmek isteyenler tarafından tercih edilmiyor. Her ne kadar yapılan indirmeler yasa dışı özellik taşımasa da indirilen içeriklerin telif hakları sorun çıkarabiliyor.

Bu nedenle telif hakkı yasasının ihlal edilmesi söz konusu olunca çeşitli yaptırımlarla karşılaşılması da mümkün oluyor.

Telif haklarının korunması amacıyla birçok hükûmet birimi bu platformun kullanımını yakından takip etmektedir. VPN kullanmadan bağlantı kurarak yasa dışı içeriklerin indirildiği sitelere girmek sizin için belirgin bir risk oluşturabilir. Ücretsiz VPN’ler yeterli güvenlik sağlamayacağı için diğer alternatiflere yönelmek en doğru yöntem olarak ön plana çıkıyor. NordVPN bu alanda iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.  NordVPN’in torrent performasını görmek için incelememize göz atabilirsiniz.

Yabancı ya da Türk torrent siteleri üzerinden telif hakkı bulunan içerikleri indirirken kimliğinizi gizlemek doğru bir karardır. VPN programları IP gizleme özelliğine sahip olduğu için kullanıcılarının hükûmet veya tüzel kişiler tarafından tespit edilmesini engellerler.

VPN programları internet üzerinden gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri şifreler, veri alışverişlerinizde güvenlik sunar. Şirketler, internet servisi sağlayıcıları ve hatta şirketler cihazınızın IP numarasını bulamadıkları için kim olduğunuzu öğrenemezler. Bu nedenle sitelere bağlanırken güvenliğiniz için ExpressVPN iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Detaylı bilgi edinmek için ExpressVPN hakkında hazırladığımız inceleme yazısını okuyabilirsiniz.

Torrent Siteleri İçin VPN Önerisi

P2P sitelerinde hem hız hem de güvenlik açısında yüksek performans gösteren ExpressVPN, NordVPN ve Surfshark bizim bu ihtiyaca yönelik tavsiyelerimiz arasında yer alıyor.

ExpressVPN

torrent-icin-expressvpn

Oldukça güçlü güvenlik özelliklerine sahip VPN servislerinden birisi olan ExpressVPN, sitelere giriş yaparken kullanabileceğiniz seçeneklerden birisi. Programın özellikleri arasında yer alan “Acil Anahtar Butonu” VPN bağlantısının kesilmesi ile birlikte internet bağlantısını kapatarak, kullanıcıların herhangi bir şekilde açığa çıkmasına engel oluyor. Çok sayıda ülkede sunucu bulunan ve dünyanın en iyi VPN servisi olarak bilinen ExpressVPN aynı zamanda P2P paylaşımlar için sınırsız bant genişliği sunması ile dikkat çekiyor.

Bu servisin P2P siteleri için sunduğu en önemli özelliklerinden birisi de tünelleme. Yani kullanıcılar sadece P2P siteleri için servisi kullanırken diğer internet kullanımlarında kendi IP adreslerini tercih edebiliyorlar.

ARTILARI:

 • En iyi hız deneyimi
 • Tüm DNS sızıntı testlerinden tam puan alması
 • Acil Anahtar Butonu ile her durumda koruma sağlaması
 • Kayıt tutmama özelliği

EKSİLERİ:

 • Rakiplerine kıyasla yüksek fiyat

ExpressVPN Sitesini Ziyaret Et >

NordVPN

torrent-icin-nodrvpn

Birçok sunucusu P2P paylaşım yani torrent paylaşımları için optimize edilen NordVPN, kendi alanında en popüler servisler arasında yer alıyor. Güvenlik açısından rahatlıkla tercih edebileceğiniz servis AES-256 şifreleme ile verilerinizin korunmasını sağlıyor. Kill Switch özelliği ile VPN bağlantınız koptuğunda internetiniz kesilerek şifresiz bir trafiğe izin verilmemesi güvenli bir şekilde torrent indirmeyi sağlıyor.

NordVPN’in en çok öne çıkan özelliklerinden birisi de kullanıcıların herhangi bir şekilde internet aktivitelerinin kaydının tutulması. Bu sayede VPN bağlantınız açıkken yaptıklarınız kimse tarafından takip edilemiyor ve bu sayede yaptığınız her şey size kalıyor.

ARTILARI:

 • Kayıt tutmama politikası
 • Yüksek teknoloji şifreleme algoritması
 • Kill Switch ile sürekli koruma
 • CyberSec özelliği

EKSİLERİ:

 • Hızın Yavaşlaması
 • Split Tunneling Olmaması

NordVPN'i İncele >

Surfshark

torrent-icin-surfshark

Surfshark P2P paylaşım için özel sunucuları ile göz kamaştırıyor. 60’dan fazla ülkede 1000’den fazla sunucuya sahip olan servis 19 farklı ülkedeki sunucularından P2P paylaşıma izin veriyor. Surfshark’ın bir diğer özelliği ise aslında her sunucusundan torrent kullanabilmeniz.

Sistem bu durumda paylaşım olduğunu otomatik olarak algılıyor ve bağlantıyı Hollanda, Kanada ya da Amerika’da bulunan sunucular üzerinden geçiriyor. Bu sunucularda BitTorrent, qBitTorrent ya da uTorrent gibi uygulamaların yanı sıra Ace Player, VLC Player ya da PopcornTime gibi yayın özelliğine sahip uygulamalar da kullanılabiliyor.

ARTILARI:

 • Acil Durum Anahtarı
 • Whitelister yaratma
 • CleanWeb özelliği

EKSİLERİ:

 • Statik IP Adresleri
 • Split Tunneling Olmaması

Surfshark Güvenlik Özelliklerini İncele >

Son Olarak

Sevgili internet kullanıcıları, bu yazımızda sizlere en iyi torrent siteleri hakkında bilgi aktardık. Amacımız sizi yasal olmayan içeriklere yönlendirmek ve bu içeriklere nasıl erişebileceğinizi açıklamak değildir. Biz yalnızca internetin özgürlük ortamı olması gerektiğini savunuyoruz. Unutmayın; listemizdeki hiçbir siteye VPN programınız olmadan bağlantı yapmayın, kimliğinizi deşifre etmeyin. İnternette anonim kalmanın her daim faydasını göreceğiniz gerçeği aklınızda bulunsun.

We will be happy to hear your thoughts

   Leave a reply