Yurtdışında Türk Kanalları Nasıl İzlenir?

21. yüzyıla istikrarlı bir giriş yapan Türk dizileri dünya genelinde öyle bir popülerlik elde etti ki 2020 yılı itibariyle ABD’den sonra en çok dizi ihracatı yapan ülke Türkiye oldu. Bu başarı, Türk kanallarına yönelik yoğun bir ilgiyi de beraberinde getirdi. Bugün hem yurtdışında yaşayan Türkler olsun hem de uluslararası Türk dizisi meraklıları olsun, milyonlarca kişi yurtdışında Türk kanalları nasıl izlenir? sorusunun cevabını arıyor. 

İnternet üzerinden televizyon programlarını izleme konusunda aşinalık olsa da Türk kanallarını canlı izleme seçeceğinin IP engellenmesine takılması yurt dışında yaşayan Türkler için sorun yaratıyor ve bu konuyla ilgili kesin ve konforlu bir çözüm bulunmuş değil.

Bu nedenle sizler için yurtdışında Türk TV kanalları izlemenin 2 temel yolunu aşağıdaki yazımızda sıraladık ve tercihi size bıraktık. VPN ile TV yayını izlemek ve dijital platform abonelikleri almak arasından bir tercih yapmanız gerektiğinde, bizim önerimiz daha kapsamlı bir kullanım imkânı sunan VPN olacaktır.

VPN ile Yurtdışında Türk Kanalları Nasıl İzlenir?

İnternetten Nasıl Canlı TV Yayını İzlenir?

Neredeyse tüm Türk kanallarının internet üzerinden canlı yayını da mevcut. Yani, o an uydu akışında ne oluyorsa o kanalın web sitesine girerek aynı yayını canlı olarak internetten izleyebilirsiniz. Ancak bu canlı yayına erişim her ülkeden mümkün değildir.

Örneğin, internetten canlı olarak yayınını izlemek istediğiniz kanal Fox TV olsun. Eğer Türkiye’deyseniz hemen bilgisayarınızı açıp tarayıcınızdan Fox Türkiye’nin sitesine girebilirsiniz. Bu sitede canlı yayın izleme seçeneği olduğunu görebilir ve buradan canlı olarak kanal yayınını izleyebilirsiniz. Eğer yurtdışındaysanız IP engeline takılma ihtimaliniz oldukça yüksek.

VPN ile Yurtdışında Türk Kanalları Nasıl İzlenir?

Bazı ülkelerden kanalın web sitesine girerek Türk televizyonunu canlı izlemek mümkün değildir. İşte bu noktada devreye VPN giriyor. VPN bağlantısı aracılığıyla internete bağlanarak Türkiye’de olmasanız dahi kendinizi Türkiye’de gibi gösterebilir ve bu sayede rahatlıkla Türk kanallarını izleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey VPN bağlantısını aktif hale getirmek ve bağlantı ülkesini Türkiye olarak seçmektir, ondan sonra dilediğiniz kanalın web sitesine girip dilediğiniz yayını izleyebilirsiniz.

ExpressVPN ile Canlı TV İzle >

Türk internet yayınlarını da izlemek mümkün

VPN kullanarak sadece Türk kablolu yayınlarına değil, neredeyse her içeriğe ulaşmanız mümkündür. Bu demektir ki Puhu TV gibi Türkiye’nin Netflix’i olarak bilinen internet yayın organlarının içeriklerini de VPN kullanarak yurtdışından izleyebilirsiniz. Bu internet platformlarının avantajı canlı yayını takip etme zorunluluğunuz olmamasıdır. Ancak bu platformları kullanabilmek için Türkiye’den bir IP adresine sahip olmak gerekmektedir. Aksi takdirde izlemek mümkün olmuyor.

Puhutv-Yurtdışı-hata

Bir diziyi ya da filmi canlı olarak uydu kanalı yayınından izlemek istiyorsanız içeriğin başladığı saate yetişmeniz gerekir ve bununla birlikte reklamları da izlemek zorunda kalırsınız. Ayrıca dilediğiniz zaman yayını durdurma hakkınız yoktur. Ancak Puhu TV gibi internet yayınları sayesinde istediğiniz dizinin istediğiniz bölümünü istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Türkiye’de sunucusu bulunan bir VPN servisi ile bölge kısıtlamasını aşarak yayınları izleyebilmek mümkün.

Puhutv-yurtdışından-izle

 

Hangi Program Tercih Edilmeli?

Maalesef her VPN sağlayıcısı ile Türk canlı tv kanalları erişimi sağlamak mümkün değildir. Eğer kaliteli bir VPN bağlantınız yoksa bağlanmaya çalıştığınız web sitesi sizin bir VPN kullandığınızı ve aslında Türkiye’de (veya nereden bağlanmak istiyorsanız o ülkede) olmadığınızı anlayabilir. Sonuç olarak canlı tv izleme sitesi sizin o içeriği izlemenize izin vermez.

Özellikle bedava bağlantı sağlayan VPN hizmetleri sizi bu konuda hüsrana uğratabilir. Ancak, ufak bir ücret karşılığı -dijital platform üyeliğinden çok daha ufak- oldukça kaliteli bir VPN bağlantınız olabilir ve bu bağlantı ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Çünkü kullanacağınız servisin kalitesi doğrudan sizin internet hızınızı ve dolayısıyla yayın kalitesini etkiler. Yani VPN ile tv izlemek için doğru servis sağlayıcısı tercihi oldukça önemlidir.

Tüm bu nedenlerden dolayı yurtdışında Türk kanalları nasıl izlenir sorusu için cevap arayanlara maksimum konfor ve kesin çözüm sunmak adına kullanabileceğiniz 2 tane kaliteli VPN sağlayıcısını aşağıda sıraladık:

ExpressVPN

express-vpn-ile-canli-tv-izle

Bu alanda hizmet veren servislerin ileri gelenlerinden birisi olan ExpressVPN, aylık üyelik ücreti karşılığında kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • 94 ülke seçeneği
 • 160 adet VPN sunucusu
 • Her türlü soru ve sorun için 7/24 canlı destek
 • Tüm cihazlarla uyumlu (Mac, tablet, Android, iOS, Pc)
 • Yüksek hız
 • Güçlü gizlilik

Yurtdışında Türk kanallarını izlemek isterseniz Türkiye’de rahatlıkla kullanılan VPN servisleri arasında yer alan ExpressVPN incelememize mutlaka göz atın.

NordVPN

nord-vpn-turk-kanallari-izleme

Yüksek hızıyla ve ileri şifreleme (encryption) tekniğiyle sektörün ileri gelenleri arasında yer alan NordVPN de ücret karşılığı internet kullanıcılarına sanal özel ağ hizmeti sunmaktadır. Bu servisin bazı avantajları şu şekildedir:

 • 58 ülke seçeneği
 • Çok yüksek hız
 • Yüksek şifreleme ile güçlü gizlilik

En sevdiğiniz Türk dizlerini dünyanın her yerinden izlemek için NordVPN kullanabilirsiniz.

Konuyu özetlemek adına VPN ile Türk kanallarını izlemenin artılarını ve eksilerini aşağıda sıraladık:

ARTILAR:

 • Düşük fiyat
 • Sınırsız kanal ve içerik
 • Yüksek görüntü kalitesi olanağı

EKSİLER:

 • Televizyondan izlemek için Smart TV özelliği

Dijital Yayın Platformu Üyeliği Alarak Yurtdışında Türk Kanalları Nasıl İzlenir?

VPN ile Türk kanalları izlemek her zaman en çok önerilen yöntem. Ancak yurtdışında Türk kanalları nasıl izlenir? sorusu için bir diğer cevap dijital yayın üyeliği satın almak olabilir. Eğer bu şekilde canlı TV izlemek ve Türk kanallarına erişim sağlamak isterseniz şimdilik tek seçeceğinizin Digiturk olduğunu unutmamanızda fayda var. 

Dijital Yayın Platformu (Uydu veya Kablolu) Nedir?

Türkiye’de sıkça tercih edilen Digiturk, Tivibu ve D-Smart gibi dijital yayınlar bu platformlara örnektir. Bu yayınları kullanmak isteyen müşteriler televizyonlarına özel bir uydu alıcısı taktırır ve böylece bu dijital platformların yayın haklarını satın aldığı özel kanalları izleyebilir.

Dijital Yayın Üyeliği ile Yurtdışında Türk kanalları nasıl izlenir?

Son zamanlarda internet yayınına olan ilgi artınca, dijital yayın platformları arz-talep zincirinin dışında kalmamak adına kendi internet yayınlarını açtılar. Netflix servisinde olduğu gibi, aylık üyelik ücreti karşılığında bu platformlara üye olup internet yayınından faydalanabiliyorsunuz.

Unutmayın: Bu platformlardaki içerikler sadece internet yayını olarak izlenebiliyor.

Şimdilik bu hizmeti yurtdışında sadece Digiturk veriyor. Eğer merak ettiğiniz soru yurtdışından puhu tv izlemek ile ilgiliyse platform üyeliği almak tek başına yeterli olmayacak.

Bu hizmeti Digitürk’ten almak ve yurtdışında canlı Türk kanalları izlemek isterseniz öncelikle sisteme üye olmalısınız. Belirli bir ücreti karşılığı Digiturk’ün internet yayınına üye olduktan sonra bu yayınları televizyondan izlemek isterseniz televizyonunuzun bu platformu destekler nitelikte olması yani Smart TV özelliğine sahip olması gerekiyor.

Üyeliğinizi alıp, yayın izleyeceğiniz cihazda platforma giriş yaptıktan sonra spor, belgesel, sinema ve ulusal yayın yapan kanallar gibi çeşitli Türk kanallarını izleyebiliyorsunuz ancak yine de kesinti yaşamamanız için iyi bir internet bağlantınızın olması gerekiyor.

Ödeme Şekli ve Miktarı

Bu platformdan yararlanmak için gereken ücret kredi kartından aylık otomatik çekiliyor. Ücretin tutarı yararlanmak istediğiniz pakete göre değişebiliyor. Yani, daha fazla içerik ve kanal için daha fazla ödeme yapmanız da gerekiyor. Ancak hem izlemek istediğiniz tüm kanallar satın aldığınız pakette olmayabilir hem de hiç izlemeyeceğiniz kanallar da bu pakete dahil olabilir. Ne olursa olsun, sizin ödemeniz gereken ücret değişmez ve bu tutar size sunduğumuz diğer çözüme kıyasla daha fazladır.

Daha kolay karar vermeniz için konuyu özetleyerek aşağıda artılar ve eksiler listesi hazırladık:

ARTILAR:

 • Tüm kanalların bir arada toplanması
 • Direkt televizyonu açıp izleyebilme (Smart TV’niz olması halinde)
 • Kaydetme, ileri ve geri sarma özelliği (Destekleyen içeriklerde ve kanallarda)
 • Yüksek görüntü kalitesi olanağı
 • Kumanda ile kontrol imkânı

EKSİLER:

 • Yüksek fiyat
 • Kesinti veya arıza durumunda sınırlı yurtdışı desteği
 • Sınırlı kanal ve içerik
 • Ek içerikler için ekstra ücret
 • Sınırlı ülkede geçerlilik

NordVPN ile Türk Kanalları İzle>

Canlı TV İzleme Sitesi Kullanmak

Aslında yazının daha en başında bu seçeneği bir seçenek olarak saymadık ve bu nedenle çözüm yolları sıralamasına dahil etmedik. Çünkü siz de birçok internet kullanıcısı gibi arama motorunuza “canlı tv izle” yazarak canlı yayın izlemeye çalışabilirsiniz ancak bu deneme çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Açtığınız sitelerin çoğu yüksek görüntüleme elde etmek için bir tuzaktır. Bazen şansınız yaver gidebilir; gerçekten yayın yapan ve henüz yasaklanmamış yani engelsiz bir canlı tv izleme sitesine denk gelebilirsiniz ama o zaman da görüntünün ve bağlantının ne kadar kalitesiz olduğuyla karşı karşıya kalırsınız.

Özet

Hangi yolu seçerseniz seçin, yurtdışında Türk kanalları nasıl izlenir? sorusu için öncelikle iyi bir internet bağlantısına ihtiyacınız olduğu cevabını alırsınız. Ancak internette canlı tv izlemek için bedava hizmet sunan site neredeyse hiç yoktur. Öyle olduğunu iddia eden siteler çoğunlukla görüntüleme tuzağıdır ya da gerçekten yayın yapıyorlarsa bile kalite ve hız oldukça düşüktür. Bu da demektir ki internet bağlantısına ek olarak kaliteli, kesintisiz ve düzenli yayın görüntüleme için aylık ücret ödenmesi gereklidir.

Bu ücret ya bir dijital yayın platformu için gereklidir ya da bir VPN sağlayıcısı için gereklidir. Tüm faktörler göz önünde bulundurulduğunda yurtdışında Türk kanalları nasıl izlenir? sorusunu en konforlu ve hesaplı cevabı VPN kullanmak olacaktır çünkü;

 • Aylık VPN ücreti diğer yollara göre daha hesaplıdır.
 • VPN ile sadece Türk kanallarına değil, neredeyse tüm Türk ve yabancı yayın platformlarına erişmek mümkündür.
 • VPN kullanmanın internette korunma, gizlilik ve yasaklı sitelere erişim gibi başka ayrıcalıkları da vardır.
 • Birçok ülkeden VPN ile erişim sağlanabilir ve ülke değişimi halinde hiçbir ek işleme gerek kalmaz. Her zamanki gibi programı aktif hale getirebilir ve birçok yayına erişebilirsiniz.

We will be happy to hear your thoughts

   Leave a reply